Uložte svoje knihy na police, zaslúžia si čestné miesto

Uložte svoje knihy na police, zaslúžia si čestné miesto

Regály na knihy budú vždy žiadané. Sú nielen jedinečným kúskom nábytku, ale niektoré sú veľmi štýlové a nadčasové. Je to prvok, ktorý okamžite zakryje holú stenu a zaujme hostí. Nejeden z nich si potom so záujmom prezrie zbierku vašich pokladov – kníh.

Kniha – priateľ človeka. Polica – priateľka kníh

Vraj sú už nemoderné? Kdeže! Opak je pravdou, pretože police na knihy sú svetový trend. Už nie sú len o dreve, kove a iných materiáloch. Mnohí prišli na to, že výborne vyzerajú aj tie vstavané. Pokiaľ renovujete starý dom alebo budujete úplne nové hniezdočko, možno by stálo za zváženie, do niečoho takého ísť. Police na knihy zabudované priamo v stene totiž nezaberajú absolútne žiadne potrebné  miesto. Nezakopávate o ne, neudierate si do nich hlavy a kedykoľvek zmeníte štýl bývania, vždy perfektne zapasujú.

Regály na knihy harmonizujú prostredie

Vystavené knihy vás prezentujú, rovnako ako aj množstvo prachu na policiach pod nimi. Preto je najlepšie papierové vzácnosti ukryť za sklo. Počas veľkého upratovania to pôjde ľavou-zadnou. Za sklom prach nemá šancu, a tak vám postačí iba kvalitné leštidlo a galéria je pripravená. Zaujmite poriadkom, ale aj precíznosťou. Kde je poriadok, tam je harmónia a kde je ona, tam vládne pohoda, radosť, múdrosť aj láska.

Keď sa knihy ponúkajú

Na peknej polici, vo vitríne, na komode, v regáloch, či na nočnom stolíku – knihy vás volajú svojim tichým hlasom. Pozývajú do sveta fantázie, príbehov, chcú, aby ste poznávali nové veci a učili sa správne žiť svoj život. Práve na týchto nábytkoch verne čakajú, kedy sa k nim znova vrátite. Všimnite si, že čím dôstojnejšie miesto pre ne nájdete, tým rýchlejšie sa nájde osoba, ktorá si minimálne jednu z nich požičia a dokonca aj prečíta. Knihy spájajú ľudí, masy i celý svet. Police na knihy spájajú estetické s užitočným – či už v obývačke alebo v spálňach. Veď regálov nie je nikdy dosť, však, žienky?