Upratané, darované

Upratané, darované

Raz za čas sa každý z nás stretne s nutkavou potrebou upratať si úložné priestory, pretože máme pocit, že sa nám už niečo naozaj zosype na hlavu. Vytvorte si zvyk raz do roka sa zbaviť nepotrebných vecí, ale nie hocijako – darujte ich tým, ktorí sú v hmotnej núdzi.

Čo všetko darovať

Najčastejšie sa stretávame s prebytkom oblečenia a obuvi. Najmä ženy majú tendenciu zhromažďovať všetko, čo je práve vo výpredaji alebo in, miesto toho, aby si kupovali nadčasové kúsky oblečenia, ktoré sa dajú využívať mnohé roky, pretože vďaka strihu a farbám budú v móde naveky. Už sa vám stalo, že ste otvorili skriňu, ktorá vonkoncom nezívala prázdnotou, ale napriek tomu ste prehlásili, že nemáte čo na seba? A teraz si predstavte, že niektorí ľudia to zažívajú doslova. Či už sú nezamestnaní, alebo ich žije v domácnosti viacero a celkový príjem nestačí na to, aby mali dostatok poriadneho oblečenia rodičia i všetky deti. Verte či nie, mladé mamičky v núdzi vždy ocenia, keď im darujete perinky a ostatnú výbavičku pre deti. Im je jedno, že je niekde neopratý fliačik alebo sú odevy už poznačené častým praním. Okrem oblečenia je možné darovať skutočne hocičo – uteráky, utierky, závesy, obrusy, posteľnú bielizeň, vankúše, paplóny, hračky, obuv, ale aj nepotrebné domáce spotrebiče, nábytok alebo koberce. Ak si domáci pán urobí poriadok v garáži, možno zistí, že veľa náradia vôbec nepotrebuje, lebo vlastní už modernejšie verzie.

Pomôžte ľuďom v núdzi

Rodiny, ktoré sú na tom zle, prijmú aj to, čo by sme my možno neváhali vyhodiť do smetiaka. Veľmi často sa však boja pravdu o svojich životných podmienkach tlmočiť druhým, alebo sa jednoducho hanbia. Práve preto sa obracajú k inzerátom na internete a hľadajú ponuky toho, čo im vieme darovať za odvoz alebo poštovné. Veľmi milé je, ak miesto tých, čo sú v núdzi, pátrajú po oblečení ich známi, pretože ich chcú potešiť alebo vedia, že sami by si na to netrúfli. Skúste si dať na internet inzerát s ponukou toho, čo chcete darovať, a uvidíte, za akú chvíľu sa vám niekto ozve. Bude vás hriať dobrý pocit, že miesto toho, aby ste zaplnili smetisko, ste niekomu pomohli. Okrem inzerovania však máte možnosť obrátiť sa s vyradenými vecami na rôzne humanitárne organizácie alebo detské domovy.