Urobte všetko pre to, aby vás netrápili bolesti zubov

Urobte všetko pre to, aby vás netrápili bolesti zubov

Bolesť zubov je veľmi nepríjemná a dokáže nám behom chvíle znepríjemniť život. Keď nás bolia zuby, nemáme chuť na nič a máme problém aj s konzumáciou jedál.

Urobte všetko pre to, aby vás netrápili bolesti zubov. Čo všetko pre to môžete urobiť?

Dôkladne čistenie medzizubných priestorov

Pri konzumácii jedál sa nám zachytávajú zvyšky jedla v medzizubných priestoroch. Ak si ale dôkladne čistíme medzizubné priestory, vyhneme sa zápalu ďasien, ktoré spôsobuje silné krvácanie a odhaľovanie krčkov.

Na čistenie medzizubných priestorov používajte medzizubné kefky a zubné nite. Zubné nite, ale aj medzizubné kefky majte pri sebe vždy, aj keď ste v práci, v reštaurácii, jednoducho kdekoľvek. Takto si viete odstrániť zvyšky potravín okamžite. Baktérie nachádzajúce sa v ústnej dutine okamžite začínajú rozkladať zvyšky jedla, čo sa prejaví opuchom ďasien a ich krvácaním.

Ak sa chcete objednať k dobrému zubárovi v Žiline, v Bratislave, alebo v iných slovenských mestách, uprednostňujte tých, ktoré majú moderné vybavenie zubnej ambulancie. Takto budete mať istotu, že o vaše zuby bude v prípade komplikácií dobre postarané.

Správna technika čistenia

Ak chcete urobiť všetko pre to, aby vás netrápili bolesti zubov, dôležitá je aj správna technika. Odporúčame vám naštudovať si ako si správne umývať zuby. Netreba vynechávať ani zuby múdrosti, „osmičky“, ktoré vám môžu narobiť problémy aj vtedy, keď sa o ne nebudete dobre starať.

Používajte zubné kefky s mäkkými štetinami (ideálne značku odporúčanú zubnými lekármi), medzizubné kefky, zubné nite a ešte aj jednozväzkové kefky. Kúpiť si môžete dokonca aj škrabku na jazyk. Boli by ste prekvapení, koľko baktérií sa nachádza práve na tomto mieste.

Ak vás zubár objednal na zubnú endodonciu, vtedy musíte počítať s tým, že zub je už mŕtvy a jedinou cestou, ako tento zub v ústnej dutine zachovať, je spraviť endodonciu, čiže ošetrenie koreňových kanálikov.

Zdroj obrázka:

Autor: Yuriy Maksymiv / Shutterstock.com