Vonné vosky vás povzbudia, upokoja a dodajú vášmu domovu tú správnu atmosféru

Vonné vosky vás povzbudia, upokoja a dodajú vášmu domovu tú správnu atmosféru

Už v dávnych časoch ľudia verili, že aromaterapia dokáže nahradiť niektoré medikamenty proti určitým neduhom. Keď ešte neboli lieky, pomáhala im v tom vo veľkej miere príroda. Ak sa napríklad cítili unavení, povzbudila ich vôňa ihličia, mäty a citrusov. O pokojný spánok sa starala levanduľa  alebo aj jazmín, no a o príjemnú atmosféru domova napríklad vôňa jablka, ktorú poznáme všetci a milujeme ju, najmä v čase vianočných sviatkov.

Stavte na aromalampu

Aromalampa  – malá ozdoba domova, ktorá je vhodná do každej miestnosti a hodí sa úplne všade. Na stôl, na police, na okno i na vaňu. Aj v kancelárii jej môže patriť čestné miesto a pripomenie tak, kto sme a kam patríme. Malý plápolajúci plamienok vnútri aromalampy pôsobí veľmi upokojujúcim dojmom, pohráva sa s našimi zmyslami a opojná vôňa vyparujúca sa z nádobky nám zakaždým vyčaruje takú náladu, akú práve potrebujeme. Zásobte sa preto doma rôznymi vôňami a obmieňajte ich podľa nálad a potrieb. Nič nedodá atmosfére vo vašich príbytkoch väčšie kúzlo, ako  zapálenie „voňavej lampy“. Pokojne si doprajte tento luxus v každej miestnosti, veď trh ponúka obrovské množstvá variantov, tvarov a farieb týchto praktických doplnkov. Čisté biele, ale i zdobené kamienkami, moderné i klasické tvary, ba dokonca i podobizne rôznych zvierat či vecí.

Vôňa do bytu o vás veľa prezradí

Ak ste sa práve rozhodli vyskúšať túto modernú terapiu spojenú s vôňami, určite sa rozhodujete, ktoré vonné vosky sú pre vás najvhodnejšie a nebudú pôsobiť násilným a vtieravým dojmom. Skrátka, vône čo najprirodzenejšie, ktoré i vaša návšteva zhodnotí jednoduchou otázkou: „ Čo to tu tak krásne vonia?“. Vyskúšajte napríklad vôňu vanilky, jablka, škorice, kvetinové vône a uvidíte, aký úspech zaznamenáte! Aj vôňa čerstvo upraženej kávy či upečeného koláča spôsobí, že sa hostia budú vracať vždy radi, zas a znova. Vonné vosky majú úžasnú výhodu v tom, že nemusíte myslieť na neustále dopĺňanie vody v nádobke, ktorá sa postupne vyparuje nad plameňom sviečky. Postupne sa roztápajú a uvoľňujú do ovzdušia príjemnú, jemnú a naozaj prirodzenú arómu. Po vychladnutí znova nadobudnú pôvodné skupenstvo. Aromalampa s pomocou vonného vosku vás dokáže mysľou dostať napríklad k moru alebo vyčarovať vôňu čerstvého dažďa, upečeného koláča, kvetinovej lúky, jesenného opadaného lístia i maximálnu pohodu v podobe vône bavlny a púdru. Najlepšia vôňa do bytu je však vôňa čistoty.