Vozidlo pri predaji nestačí iba umyť. Viete, ako zvýšiť jeho hodnotu?

Vozidlo pri predaji nestačí iba umyť. Viete, ako zvýšiť jeho hodnotu?

Rozhodli ste sa predať svoje jazdené vozidlo? Umyť ho je prvým krokom, ktorý vám pomôže zvýšiť záujem o jeho kúpu. Tým sa to však len začína. Ak chcete nalákať viac záujemcov a skrátiť čas predaja, vyskúšajte tieto tipy.

Prezraďte históriu svojho vozidla

S najdôležitejšími prípravami na predaj vozidla môžete začať ešte predtým, ako o tom vôbec začnete uvažovať. Ako? Odkladajte si všetky dôležité dokumenty z histórie o vašom vozidle. Tentokrát nejde iba o servisnú knižku, ale aj o protokoly z technickej kontroly, faktúry z autoservisu či výsledky z emisných meraní. Týmito dokumentami dôkladne ilustrujete históriu automobilu a zároveň ukážete, že nemáte čo skrývať. Ak sa vám papiere často strácajú, neváhajte tieto dokumenty uchovávať v elektronickej forme. 

Dajte si záležať na stave automobilu

Pri predaji aj pri výkupe vozidiel cenu zásadne ovplyvňuje ich technický stav. Predávajúci často riešia, či sa im viac neoplatí nechať opravu na nového majiteľa. Je pravda, že pri autách to nie je ako pri nehnuteľnostiach, kde sa vám investícia niekoľkonásobne vráti. To však neznamená, že keď vám svieti kontrolka opotrebovaných brzdových kotúčov, nemali by ste ich vymeniť. Tieto detaily tiež ukazujú to, ako ste ku svojmu vozidlu pristupovali. Oprava drobných škrabancov či preliačením taktiež môže urýchliť predaj.

Vozidlo vyčistite, iba kefy nestačia

Prvý dojem je vždy dôležitý, inak tomu nie je ani pri predaji vozidla. Aj to, či je zvnútra povysávané, ilustruje vzťah majiteľa k svojmu štvorkolesovému miláčikovi. Zájsť pod kefy na autoumývarku preto nestačí. Auto dôkladne vyčistite zvnútra aj zvonku – ak sú poťahy v zlom stave, dajte ich vytepovať. Palubnej doske pomôže silikónový náter, vďaka špeciálnym prípravkom aj zájdené disky môžu vyzerať ako nové, okná vyčistite tiež zvnútra a skontrolujte povinnú výbavu. Ak niečo chýba alebo lekárničke končí dátum spotreby, vymeňte ju za novú.

Napísať inzerát, alebo ho predať do bazáru?

Keď máte auto pripravené na predaj, nastáva dôležitá otázka – napísať svoj vlastný inzerát, alebo ho ponúknuť autobazáru? Mnoho vodičov však zabúda ešte na tretiu možnosť – vykúp vozidiel ponúkajú aj autorizovaní predajcovia. Tí vám dokonca môžu znížiť cenu nového modelu o hodnotu vášho jazdeného automobilu. Ste majiteľom automobilu akejkoľvek značky, ktoré by ste chceli predať? Navštívte internetovú stránku najväčšieho slovenského predajcu nových a certifikovaných jazdených vozidiel www.finalcd.sk, vyplňte prehľadný dotazník a získajte predbežnú hodnotu vášho auta.