Výber obliečok na posteľ rozhodne nepodceňujte

Výber obliečok na posteľ rozhodne nepodceňujte

Posteľ je miesto určené na oddych. Aby sme sa v nej cítili príjemne, musí spĺňať určité parametre. Mala by byť napríklad dostatočne veľká a matrac by mal byť kvalitný a pohodlný. K tomu, ako spíme, však prispievajú aj ďalšie faktory. Ide o teplotu či svetlo v miestnosti, ale tiež aj kvalita posteľných obliečok.

Ak ste už niekedy chytili do ruky obliečky z umelého materiálu, pravdepodobne viete, o čom hovoríme. Bohužiaľ na trhu s posteľným prádlom je aj takých ešte stále dosť. Poďte sa spolu s nami pozrieť, ako odlíšiť kvalitu od nekvality a zároveň si dopriať spánok, aký si zaslúžite.

Materiál na prvom mieste

Medzi nami sa nájdu aj takí, ktorí pri výbere obliečok na posteľ zvažujú iba to estetické hľadisko. Nehovoríme, že potlač a vzor posteľného prádla nie sú dôležitými kritériami pri výbere, avšak prvoradý by mal byť materiál. Ak hľadáte skutočnú kvalitu, rozhodne by ste mali hľadať čistú bavlnu alebo bavlnený satén. Ide o čisto prírodný materiál, ktorý je možné spracovať rôznymi spôsobmi. Výsledkom sú potom látky, ktoré majú rôznorodú štruktúru a hrúbku. Je jedno či si vyberiete flanelové alebo krepové posteľné prádlo. Stále ide totiž o bavlnu. Rozdiel je však napríklad v tom, že flanelové obliečky sú veľmi mäkké a príjemné a dotyk a odporúčajú sa najmä na zimné mesiace.

Čo sa týka tých krepových, sú veľmi praktické, pretože ich nemusíte žehliť. Skutočným luxusom v súvislosti s posteľnou bielizňou sú damaškové a saténové obliečky. Patria k tým najdrahším na trhu, no jednoznačne sa oplatí do nich investovať. Pokiaľ sa budete o ne správne starať, vydržia vám doslova desaťročia ako nové.

Pozor na rozmery i ďalšie parametre

Možno sa vám už niekedy stalo, že ste ohúrený krásnou potlačou a kvalitou materiálu kúpili obliečky na posteľ, pričom ste doma zistili, že rozmery nesedia. Áno, bohužiaľ sa to stáva často. Aby ste predišli takejto chybe, ešte predtým, ako pôjdete nakupovať, odmerajte rozmery vankúša i prikrývky. Vankúš má zväčša rozmer 70×90 cm a prikrývka 140×200 cm, no môže sa stať, že máte doma prikrývku či vankúš iných rozmerov. Ak ich odmeriate dopredu, budete mať istotu, že kúpite správne. Luxusné obliečky za rozumné ceny nájdete na webovej stránke https://www.scanquilt.sk/.