Zapracovaním farieb do priestoru vnesiete nový život vášmu bytu

Zapracovaním farieb do priestoru vnesiete nový život vášmu bytu

Najúžasnejšie na 21. storočí je to, že nech urobíme čokoľvek, spoločnosť povie, že to je moderné. Vracajú sa staré štýly, prvky, hudba, móda, ale nezaostáva ani bytový dizajn. Ozvláštnené a doplnené touto dobou dostanú akéhosi nového ducha, zaujímavé čaro, ktorému možno nie vždy každý rozumie. Ľudia sú jedineční, majú rôzne životné príbehy, pocity, vnímanie. Je normálne, že to, čo niekto považuje za krásne, niekto druhý môže zhodnotiť ako vrchol nevkusu. To sa týka aj farieb.

Aby dni  neboli len čierno-biele

Už celé stáročia ľudia vedia, akú moc majú farby a čo všetko dokážu. Teplé tóny nás príjemne naladia. Vďaka nim sa cítime povzbudení a máme pocit bezpečia a útulnosti z prostredia. Tie chladnejšie odtiene dopomôžu k tomu, aby sa naša myseľ upokojila, priaznivo pôsobia na nervový systém človeka, a tak sa cítime uvoľnení a zrelaxovaní. Sú ideálnou voľbou do miestností, ako sú spálne, kúpeľne či napríklad kuchyne. Dnes sa už akosi vytrácajú farby z našich obydlí či kancelárií a všetko pôsobí príliš rezervovane a solídne. Možno je to aj tým, že sa bojíme názorov iných ľudí. Chceme sa predsa páčiť a potrebujeme, aby bol každý spokojný. Ale prečo? Farbami predsa vyjadrujeme, akí naozaj sme. Navyše vieme vyčarovať nezameniteľnú atmosféru. Tak prečo to neskúsiť? Nechajte sa inšpirovať novými trendmi v bývaní.

Poznáte štýl memphis?

Práve štýl memphis, ktorý tu už čoskoro bude 40 rokov od svojho vzniku, je ideálny spôsob, ako vpustiť farby do vašich príbytkov. Nebojte sa trocha zaexperimentovať, pretože časom sami uvidíte, ako vám táto zmena prospela. Pohrajte sa s farbami, skombinujte aj to, čo si myslíte, že k sebe jednoducho nepatrí. Konečný výsledok vás určite prekvapí. Nemusí byť všetko tón v tóne. Buďte originálni! Pokiaľ sa vám páči modrý vankúš na červenej pohovke a k tomu zelený pásikavý koberec, čo na vás už dlho žmurká z výkladu, spravte si radosť! Práve o tom to je. Zahodiť zábrany a vniesť svoju dušu do domova, kde žijete. Tu sa v prvom rade musíte cítiť dobre vy. Farebné môže byť všetko. Závesy, nábytok, doplnky, obrazy, maličkosti, steny, podlahy, obkladačky. Veľa farieb, tvarov a kombinácií sa postará o vytúžený výsledok. Jednou vetou – z vášho domova sa stane jedno optimistické a pozitívne miesto, kde sa všetky sny budú uskutočňovať ľahšie.

memphis

Zdroj: wikipedia.org – Memphis Group

Farby v detskom svete

Nezabudnite ani na detské izby, veď kde inde sa hodia farby viac, ak nie tu. Podporia fantáziu vašich drobcov, ovplyvnia ich nálady, sústredenie a zabezpečia, že sa z ich izbičky stane útočisko pred „bubákmi“ a bezpečný ostrov.  Tu sa odohrávajú tie najzáhadnejšie scenáre, najväčšie rituály s rodičmi ráno i večer. V detskej izbe naše deti vyrastajú, formujú sa, dozrievajú, učia sa deliť o hračky a skákať na posteli bez toho, aby z nej spadli. Nachádzajú najrôznejšie miesta, kam sa dá ukryť pri hre na schovávačku. Preto pri zariaďovaní tohto bezpečného prístavu buďte obzvlášť citliví. Už dávno neplatí, že chlapci majú modré izby a dievčatká ružové. Skôr dbajte na štýl jednotlivých kusov nábytku či doplnkov. Aby aj tá posteľ, ktorá slúži len na spanie, lákala každý večer svojou originalitou. Autíčko, domček, stan či krásny maľovaný detský nábytok. Farebný koberec, na ktorom sa vydržia hrať celé hodiny, na ktorom sa aj tí väčší môžu venovať svojim koníčkom či priateľom. Aj príliš veľa farieb môže spôsobiť, že miestnosť nebude pôsobiť chaoticky. Ideálne bude, ak si zvolíte základnú farbu, napríklad bielu. K nej už veľmi ľahko pripojíte všetky ostatné bez toho, aby sa jedna nad druhú vyvyšovala.  Z detskej izby sa tak pomocou farieb stane malý ateliér fantázie, kde je všetko možné.

detska-izba

Zdroj: livein.sk/2016/02/23/detsky-svet/