Zoznámte sa s hurmi-kaki

Zoznámte sa s hurmi-kaki

Alebo tiež s kaki – ovocím. Toto sladučké malé ovocie na prvý pohľad pripomína oranžovú paradajku, avšak chutí ako broskyňa pomiešaná so žltým melónom. Má úžasnú vanilkovú vôňu a neskutočne šťavnatú dužinu. Keď ste sa rozhodli kaki ochutnať, dbajte o to, aby bolo mäkké a poriadne prezreté. Ináč by vás jeho trpká chuť nemusela okúzliť.

Až 80 % vody

Túto vitamínovú „bombu“ tvorí až 80 % vody, to znamená, že sa stará aj o výmenu látok vo vašom tele. Podporuje trávenie, zaháňa chuť do jedla a dopĺňa potrebné dávky cukru. Vyskúšajte nabudúce malý pokus, že keď dostanete najbližšie chuť na čokoládku alebo inú maškrtu, nahraďte ju s kaki a nepriberiete. Zdravo žiť však neznamená odriekanie, pretože také diéty nemajú zmysel a ani účinok. Najlepšie je konzumovať všetko, čo máte radi a hlavne – čo viete, že vám robí dobre, pomáha vám a harmonizuje vás to. Zabudnite aj na zápchu. Problémy s črevami sú s kaki ovocím vyriešené.

Vitamíny a minerály

Prvky ako magnézium, vláknina, fosfor či antioxidanty vás budú udržiavať v maximálnej pohode a fyzickej i psychickej rovnováhe. Pravidelnou konzumáciou sa vďaka kaki zbavíte záťaže vo forme stresu, únavy i zlej nálady. Dajte „zbohom“ drahým „umelým“ prípravkom z lekárne, ktoré z vás iba ťahajú zbytočne veľa peňazí a efekt takmer nepocítite. Všetko je placebo. Doprajte si zdravie z prírody, je oveľa prirodzenejšie pre náš organizmus. Z  prírodných vitamínov si telo dokáže viac „vytiahnuť“ a presne všetko to, čo potrebuje.

Kaki sa postará aj o zdravie vašich očí a pozor, milé dámy, dokonca sa zlepší kvalita vašej pokožky, takže omladnete. Klamte svoje okolie výzorom, veď vek je len číslo!

Zaspávajte rýchlejšie

Okrem toho, že sa vaša imunita výrazne posilní, s kaki máte možnosť bojovať preventívne proti civilizačným chorobám. Ako by toho ešte stále nebolo dosť, s týmto exotickým ovocím sa vám bude zaspávať jedna radosť. Naopak – cez deň budete úplne fit a pripravení čeliť novým výzvam života.