Zvládnite letné horúčavy v pohodlnej vzdušnej obuvi

Zvládnite letné horúčavy v pohodlnej vzdušnej obuvi

V posledných rokoch nás prekvapili extrémne vysoké teploty nielen počas dvoch letných mesiacov, ale aj v máji, júni a tento rok dokonca aj v apríli. Letné horúčavy tento rok zvládnete len vtedy, ak sa budete od 11:00 do 15:00 zdržiavať radšej v tieni, budete dodržiavať pitný režim a budete si chrániť pokožku kvalitným opaľovacím krémom. Nezabúdajte ani na vhodný výber obuvi.

Dámske šľapky

Bez moderných dámskych šľapiek si nevieme predstaviť ani jedno leto. Poskytnú nám dostatok pohodlia práve vtedy, keď teploty stúpajú extrémne vysoko a naše nohy sa nám nadmerne potia. Výber nových dámskych šľapiek by ste rozhodne nemali podceňovať. Kvalita materiálu, z ktorého je vyrobená, totiž rozhoduje o tom, ako pohodlne sa v týchto dámskych šľapkách budete cítiť. Dôležitá je aj podrážka. Určite by ste predsa nechceli riskovať, že sa vám na dovolenke v týchto šľapkách pošmykne a spôsobíte si nepríjemné zranenie, ktoré si bude vyžadovať hospitalizáciu.

Jednoduché dámske šľapky na nízkom opätku navyše využijete aj v prímorských oblastiach – na letnej dovolenke. Šľapky si pre istotu vyskúšajte, poprechádzajte sa v nich po predajni skôr, ako ich kúpite. Ak si chcete objednávať dámske šľapky cez internet, vyberajte si také e-shopy, ktorým nerobí problém tovar vymeniť za iné číslo, iný model.

Balerínky

Krásne sa hodia k letným dlhým šatám a poskytnú vám o trošku viac pohodlia ako dámske šľapky. Ak sa chystáte na dovolenku k moru, vezmite si so sebou aj jednofarebné dámske balerínky. Zvládnete v nich náročnejšie prechádzky po meste, udržia vašu nohu v bezpečí a zároveň vám nebudú spôsobovať také otlaky ako niektoré dámske sandále. Obúvať si ich môžete k akémukoľvek oblečeniu, pokojne aj k športovým kraťasiam a voľnému krátkemu tričku.

V letných mesiacoch, kedy sa potíme, si naše nohy vyžadujú investíciu do kvalitnejšej a hlavne pevnejšej obuvi. Ak nemáte pevnú letnú obuv, je načase vybrať si nejakú, pretože letné mesiace sú za rohom.

Photo by Nicole Bragenzer on Unsplash.com