Autosedačka pre dieťa má byť trendová i bezpečná

Autosedačka pre dieťa má byť trendová i bezpečná

Nielen kočík a detská postieľka sú nevyhnutnou súčasťou výbavy pre bábätko. Bez vhodnej autosedačky vás z pôrodnice domov nepustia. Nechať sa pri výbere očariť perfektným dizajnom, svetovou značkou alebo vynikajúcimi výsledkami testov autosedačiek? Najlepšie všetkým naraz!

Na krátke aj dlhé jazdy s drobcami

Veľa rodičov nám dá za pravdu, že deti sa zbožňujú voziť. Už v útlom veku je pre niektorých rodičov utrpením uspať ich ratolesti, a tak sú niekedy nútení staviť na krátku jazdu autom. Dieťa jednoducho nedá dopustiť na ten nemenný zvuk motora a jemné natriasanie… Spánok prichádza okamžite. Potom je tu ešte kategória najmenších, ktorí auto príliš nemusia, pretože sa tam nudia alebo jednoducho sa cítia nepohodlne. V oboch prípadoch je potrebné vlastniť kvalitnú detskú autosedačku, ktorá spáčom poskytne dokonalý komfort a tým, čo vzdorujú, aspoň umožnia vychutnať si pohľad z okna bez toho, aby ich čokoľvek tlačilo či obmedzovalo. Je úplne jedno, či s detičkami jazdíte iba do vedľajšieho mesta k starým rodičom, alebo každý víkend cestujete niekam na výlet, autosedačka má spĺňať tie najprísnejšie bezpečnostné štandardy, pretože i počas piatich minút jazdy sa môže na ceste odohrať veľké nešťastie. Vinníkom nemusíte byť vy, čo si však za vinu budete dávať, je fakt, že ste deťom nezaobstarali bezpečnejšiu autosedačku.

V súčasnosti sa za najbezpečnejšie považujú autosedačky s ISO fixom. Jednak preto, že sa jednoducho inštalujú na sedadlo, a jednak tiež preto, že sa nemusíte obávať nesprávneho pripnutia bezpečnostných pásov. Nikdy nezabúdajte svoje dieťa pripútať pásmi autosedačky. Je nezodpovedné ho do sedačky iba položiť, vtedy neplní žiadnu funkciu. Moderné autosedačky pre deti sú dnes už také prepracované, že si v nich drobci sedia ako na obláčiku a ešte okolo nich aj lieta zopár anjelov strážnych…

Keď sa nevieme rozhodnúť

Autosedačku si môžete kúpiť v obchode so sortimentom pre deti, na internete, ale aj v klasickom hypermarkete. Najlepší prehľad o cenách a navyše aj množstvo užitočných rád, návodov a recenzií sa vám však určite dostane najmä na internete, kde si navyše pohodlne vyhľadáte, ktoré autosedačky sa pohybujú v rebríčku bezpečnosti na popredných priečkach. Najobľúbenejšie a najbezpečnejšie sú napríklad značky Maxi Cosi, Peg-Pérego, Cybex, Avionaut. Ak sa rozhodnete pre niektorú z celosvetovo uznávaných značiek, okrem dokonale prepracovaných bezpečnostných prvkov sa vám do rúk dostane dizajnovo prepracovaný výrobok, ktorý môžete prispôsobiť ako svojmu dieťatku na mieru, tak i interiéru vozidla, v ktorom ju môže každý okoloidúci roky obdivovať. Pri výbere vhodnej detskej autosedačky nezabudnite sledovať aktuálne európske normy.