Dokonalý dizajn robia dokonalé steny

Dokonalý dizajn robia dokonalé steny

To, akým štýlom sa bude uberať náš interiér, neovplyvňuje len použitý nábytok či doplnky, ale aj vzhľad a povrchová úprava našich stien. Vzhľadom na veľkosť ich plôch majú úžasnú schopnosť celú miestnosť vyzdvihnúť a doladiť k dokonalosti. Alebo aj naopak…

Nepodceňujte vzhľad vašich stien. Dokážu výrazne dotvoriť štýl vášho interiéru

Už dávno neplatí, že na stenu patrí len obraz alebo rámček s fotografiou. Súčasné trendy v bytovom dizajne nám poskytujú nespočetné množstvo inšpirácií a možností, ako dodať našim domovom iskru elegancie alebo sa vrátiť niekoľko desaťročí späť, do časov jednoduchých tvarov, farieb a línií. Práve steny sú základným spojivom medzi použitým zariadením a doplnkami.

Elegantná tapeta dokáže miestnosti dodať nádych luxusu a noblesy, kým tehlami obložená stena nás vráti do čias maličkých kaviarní s rozvoniavajúcou kávou a sladkým koláčikom. Ak sme skôr vyznávači moderna, štruktúrovaná omietka či surový betón dodá nášmu bývaniu vzdušnosť a zároveň účelnosť industriálneho štýlu. No a duša romantika iste pookreje pri pohľade na nežné maľby najrôznejších ornamentov, ktoré priam lákajú k oddychu pri sviečke a tichej hudbe.

Nebojme sa použiť tradičné materiály na netradičné miesta!

Každý máme svoj jedinečný vkus, ktorý sa môže rokmi meniť a časom dolaďovať. Lákajú nás nové materiály a často zabúdame na to, že máme toľko možností, ktoré sú oveľa dostupnejšie, lacnejšie a rovnako krásne. Už v minulosti ľudia s obľubou dekorovali steny rôznymi gobelínmi či ručne tkanými kobercami. Alebo čo tak predĺžiť drevenú podlahu aj na stenu? Drevo je, rovnako ako textílie, veľmi teplý a príjemný materiál, ktorý bude na stene pôsobiť veľmi vkusne a hrejivo.

Je veľa možností, ako naše príbytky oživiť len jednoduchým obkladom, maľbou či štruktúrou steny a dodať mu tak punc modernosti alebo nádych čias dávno minulých.